Zabawne fakty o Jelly Belly

Do roku 1998, w którym smak Popcornu Maślanego zajął pierwsze miejsce, Bardzo Wiśniowy był najpopularniejszym smakiem Jelly Belly® jelly bean. W 2003 roku Bardzo Wiśniowy jednak wrócił na pierwsze miejsce przy zaledwie 8 milionach fasolek.

Borówka Amerykańska została stworzona na inaugurację prezydenta Ronalda Reagana w roku 1981, podczas której zostały skonsumowane więcej niż trzy tony Jelly Belly® jelly beans.

Portret prezydenta Ronalda Reagana stworzony z 10.000 Jelly Belly® jelly beans wisi w prezydenckiej bibliotece Ronalda Reagana w Simi Valley, Kalifornia.

Podczas kadencji prezydenta Ronalda Reagana,Jelly Belly® jelly beans były podane w Gabinecie Owalnym oraz Air Force One. Również projektowano pojemnik do samolotu aby słoik Jelly Belly beans się nie rozsypywał podczas turbulencji.

Produkcja jednej fasolki Jelly Belly zajmuje od 7 do 21 dni.

Pierwsza jelly bean została stworzona przez nieznanego producenta słodyczy w 1800 wieku. Reklama w 1861 roku proponowała sprzedaż żołnierzom którzy walczyli w wojnie domowej.

Zjedzono wystarczająco dużo Jelly Belly® beans w ostatnim roku tak aby okrążyć ziemię więcej niż pięć razy.

Pierwszymi ośmioma smakami Jelly Belly w roku 1976 były fasolki o smakach: Bardzo Wiśniowy, Piwo Korzenne, Cream Soda, Mandarynka, Zielone Jabłuszko, Cytryna, Lukrecja i Winogrono.

Fasolki Jelly Belly były pierwszymi jelly beans w przestrzeni kosmicznej, kiedy to prezydent Reagan zadecydował o ich wysłaniu promem kosmicznym Challenger w 1983.

Jelly Belly przeznaczyło 288.000 fasolek żelkowych w 47 różnych smakach na realizację pierwszego na świecie teledysku wyprodukowanego przy użyciu jelly beans w technice poklatkowej "In Your Arms", zaśpiewanym przez Kinę Grannis i zaprezentowanym publiczności w listopadzie 2011 roku.